Tréninky ve středu a v pátek

Sokol Borotín


3. kolo okresního přeboru III. třídy mužů

2. kolo okresního přeboru III. třídy mužů

Střídali:

Klejna Petr, Pinc Miroslav, Holobradý Pavel, Zeman Jakub, Kromka Jan a Kyncl Jiří

Rozhodčí:

Kluzák Josef


FK Makov- Sokol Borotín 1-2

Střelci gólů: Michal Vašíček (39) a Chotovinský Jan (21)

Naši muži odstartovali vítězně nový soutěžní ročník 2023/2024 v Makově. A jak píše předseda klubu a současně obránce týmu Vojtěch Novotný: "Dnes šlo občas o zdraví... Nesmírně náročný zápas na těžkém terénu. Hrálo se na louce a hra často připomínala ragby či box... Ale to nejdůležitější, nejcennější je sladký zisk prvních tří bodů do podzimní tabulky..."

Ambice družstva mužů Sokola Borotín jsou letos opravdu ty nejvyšší a mužstvo je potvrdilo hned v prvním veletěžkém zápase na horké makovské půdě... Mužstvo posílili v přestupním termínu hned tři velice zkušení, kvalitní borci (Tomáš Bílek, Karel Chotovinský a Petr Klejna) a i kvalita, organizace hry tím okamžitě výrazně stoupla... Například jedna z posil, brankář Petr Klejna, prošla SK Slavií Praha, kde Petr patřil k TOP brankářským talentům českého fotbalu!!! Takže můžeme napsat jediné:

"KRÁLOVSKÁ JÍZDA ODSTARTOVALA !!! CHLAPI, JEN TAK DÁL !!!"

TABULKA okresního přeboru III. třídy po 3. kole (1. kolo bylo odloženo...)

Přátelské utkání mužů 19.08.2023 před zahájení mistrovské sezony

𝐃𝐫𝐚ž𝐢𝐜𝐞 "𝐁" 𝐯𝐬 𝐁𝐨𝐫𝐨𝐭𝐢́𝐧 – 𝟏:𝟖

Po dovolené je zpět i protřelý novinář s kořeny až za jezerem Lago Bolsena, Švýcar z jihu Čech – Moritz Zasebůr. Tentokrát mohl na vlastní oči vidět opět pospolu bratrské duo Karel a Jan Chotovinský! Karel, přezdívaný Kmínek, dokonce nastoupil ke svému prvnímu zápasu s kapitánskou páskou, kterou mu sympaticky přenechala ikona klubu Michal Kulvajt.

Byť mnoho hráčů dostalo ještě volno a na lavici byla možnost pouze jednoho střídání, tak výkon stál za to. Celkově 8 fíků do sítě Dražic a z toho 5 z kopačky kanonýra Petra Peclinovského, který nedávno oslavil 40cet letokruhů a kdyby lépe mířil, tak snad i tolik mohl dát v tomto přípravném utkání gólů. Kolmice střídala kolmici, exdražičtí Fořt a Kromka. Karel při své premiéře nastoupil ve středu zálohy a počínal si vskutku tak, že zamotal jistě hlavu trenérovi pro obsazení tohoto postu v dalším zápase. Útok za útokem se valil jako absentovaný bek Míra Pínc při svých výpadech po levé straně.

To, že fotbal nemá logiku všichni diváci spatřili při jediném inkasovaném gólu do sítě hostů. Nutno podotknout, že TJ Dražice patří velký dík za zopakování přáteláku, který jsme společně odehráli již minulý rok a odchod některých hráčů byl prostě znát. Nicméně to byl férový fotbal bez zbytečných vyostřených soubojů a zákroků a pevně věříme, že si další přátelák šoupneme zase příště! Díky a držíme palce v soutěži oběma mužským celkům, které mohou předvádět svůj um na precizně střiženém pažitu v Dražicích. V okresní i krajské soutěži!