Tréninky ve středu a v pátek

Sladká fotbalová neděle 24. září 2023

15,30... Sokol Lom- Sokol Borotín 0-3 (muži III. třída, zápas o 1. místo)

16,00... Sokol Borotín- Sokol Mladá Vožice 5-2 (mladší přípravka, okres Tábor, zápas o první vítězství)

18,00... SK Slavia Praha- AC Sparta Praha 1-1 (muži, derby, Fortuna liga, zápas o 1. místo v tabulce)

9 bodů
9 bodů

Sokol Borotín- Sokol Mladá Vožice 5- 2

Neděle 24. září 2023, 16 hodin

Sestava: Dohnal Šimon (8)- Svatoš Matouš (8), Kulvajt Aleš (9)- Marek Albert (9), Čichovský Ondřej (6), Mika David (5), Pistulka Daniel (5), Mika Matyáš (5), Novotný Ondřej (5)

První vítězství Sokola Borotín v sezoně. Bertík vsítil hattrick. Zajímavá premiera Ondřeje Čichovského v brance. Neprůstřelný Šimon. Neprůchodná obrana ve složení Matouš a Aleš... V penaltách jsme zvítězili 6-5 ... Na zápase bylo 42 spokojených diváků. Na příští zápas zajíždíme v úterý do Tábora.

Dnes musím pochválit celý tým!!! Ano, ke kvalitním fotbalu máme ještě stále strašně daleko, ale dnes byl vidět obrovský progres ve srovnání s předchozími mači! Proč? V čem? Výrazně lepší organizace hry!!! Už jsme po hřišti neběhali jak "nudle v bandě"... Náš pohyb začíná mít logiku. Konečně se objevují plynulé přechody z obrany do útoku a nazpět... V brance čarující Šimon a v obraně a přechodu do útoku neskutečný Aleš. Kapitán s velkým K. Přidanou hodnotou dnešního zápasu byla právě organizace hry řízená Alešem... Konečně !!! Aleš jako první začal používat při organizaci hry slovo, komunikaci s ostatními hráči a především spolupráce s Matoušem byla kvalitní. Matouš Alešovi naslouchal, plnil jeho pokyny a společně s Alešem a Šimonem vytvořili obrannou hráz!!! Aleš navíc má i neskutečný přechod do protiútoku... Radost sledovat. V tomto utkání jsme mohli dát v pohodě deset gólů, kdyby... Šance jak na zlatém podnosu, ale zakončení plakalo... Další mimořádnou osobností utkání je srdcař Bertík!!! Bertík dal tři góly, ale jeho bojovnost, zdravá agresivita, zarputilost je báječná. Fotbalový tygr... "Zakousne se" a nedá soupeři ani milimetr volného prostoru. Ve finále vybojuje míč a dostává sebe či spoluhráče do gólových šancí!!! Ale i ostatní bojovali... Skórovat mohli bratři Matyáš a David, gólovku měl na noze Ondra Čichovský... Tak konečně už nejsme pouze za otloukánky a také dokážeme zvítězit!!!

Takže závěrem?

Spokojenost... Dnes jsme zaslouženě zvítězili... 

9 bodů
9 bodů

Borotín- Mladá Vožice (MP)

Neděle 24. září 2023, od 16 hodin, sraz v 15,30 hodin

Nominace:

(9) Kulvajt Aleš, Dohnal Šimon, Marek Albert, Mika David, Mika Matyáš, Pistulka Daniel, Čichovský Ondřej, Svatoš Matouš, Novotný Ondřej.

Udělejte si dnes čas a přijďte povzbudit naše fotbalové naděje. Dočká se borotínský dětský fotbal konečně prvního vítězství v okresním přeboru? Nevím, nevím... Ve starších přípravkách jsme dostali výprask 4-25 a jak dopadne náš souboj se Sokolem Mladá Vožice v mladších přípravkách?

Na tomto místě bych chtěl poděkovat správci našeho areálu panu Kromkovi Janovi sen. Nejsem sice místní, takže neznám v této lokalitě všechna fotbalová hřiště, ale ten borotínský pažit je mezi ostatními opravdovým drahokamem, TOP hřištěm. Viděl jsem hřiště v Mezně, Chotovinách... A naše hřiště díky správci a jeho péči nemá konkurenci. Hustý, dosívaný, hnojený, pravidelně zavlažovaný trávník je borotínskou pýchou... A to nepíšu o kvalitě trávníku ve velkém vápně, kde jinde je pouze hlína... Není náhodou, že v Borotíně chtějí hrát i trénovat za poplatek i další kluby jako Měšice, Olymp Tábor a mohl bych pokračovat...

Jenda by si zasloužil za péči o hřiště dostat ŘÁD ZELENÉHO PAŽITU... "JENE, děkujeme."